SUDE ÖZTÜRK
ODA

durmuş aynı yerde. kayıp hafıza. geçmişin seni takibi bıraktı bildirimi. elini uzatmış, çift tıkla. iki kere aldığım nefesi kaç kere vermeliydim?

nasıl oldu bütün bunlar, yalnızca gri kaldırımlarımız vardı. kavak ağaçlarımız ve koşan çocuklar. aslında ağaç türlerini pek bilmem. içimden kavak geçti. sezen aksu'yu hepimiz severiz.

hava henüz aydınlanmamış, karşımda kırmızı bir scooter, ben ömrümde hiç kırmızı bir scooter görmemiştim. bi de pasteur, onu da görmedim. bilmiyorum siz de hissettiniz mi?

albert camus ve marie curie akrep burcuymuş. ben oğlak burcuyum, oradan biliyorum. tüm yıldızların babası, herkesin aklındaki tek soruyu cevaplamanın vakti değil mi?

kısa programda yıkandım, ev hala ev. karantinamı parka götürdüm. scooterlara simit attım. boka bastım bu hayatta. bi boka, her adımda. buradan atlasam nolur sence?

beni bekle, bekle ki zaman geçmesin kelebek ömründe. bir çakmağım. bir sigaran yoksa işe yaramayanım. tercihini benden yana kullanamayacaksın. evet, yine o kişi ben değilim. insanların hayatına girmem özür dilemem gereken bir durum. her kadında beni arayacaksın.

bir filmin her sahnesi bir film sahnesi değildir sonuçta. hayatlarımız gibi. bu kitabı bitemiyorsun. bu günleri ayırdığın perdelerle sarılmışsın. el kemiklerin sergilenmiş içki bardağın sayesinde. bitmemiş mi?

beyin iyi olanı saklar. bu hayat bir hatıradır.
ben bir balığım.