GEÇMİŞ OLSUN

Her sayı için tıpkı bir arı gibi binlerce çiçeği dolaşıyorum. Şiirle kafayı bozmadan olabilecek en rafine şiir dergisi nasıl ortaya konulur, bunun dersini veriyorum. En aptalınız bile kabul etmeli ki, da baddest'la çağın ruhunu on ikiden vuruyorum.
Benim için türk şiiri demek, da baddest demek. Onun dışında ne yapıldığı umurumda değil. Ne halleri varsa görsünler, bana ne. Nedeni çok açık. Türk şiirinde bundan sonra bir şey olacaksa, burada olacak. Ben bu kaleyi zapt ettim. Size bir sır vereyim. geçtiğimiz günlerde zaman yolculuğu yaparak 5 sene sonrasına gittim. çoğunuzun hali içler acısıydı. Bunu üzülerek söylüyorum, başkasının mutsuzluğuyla keyiflenecek tabiatta olduğumdan değil. Nasrettin hocanın bağlama çaldığı bir fıkra var bildiniz mi, işte ben de o misal doğru teli buldum. Pek çoğunuzun dönüp dolaşıp sonunda geleceği yerde ben çoktan yol almış durumdayım.
Ben bir turnusol kağıdıyım. Beni anlayanlar, şiirden anlıyor diyebiliriz. Şairlerin çoğu şekilcidir. Bu yüzden kolay aldanırlar. Biraz kafası çalışan, matrak ve beyni yanmamış saf okurlar şairlerden daha iyi anlıyor o yüzden beni. Seviyorlar. hiçbir zaman ne oldum demeyeceksin. hayatın boyunca Kendini herkesten zeki zannedersin, sonra allah'ın bir cingifelisi çıkıp senin bütün fiyakanı alaşağı eder. yay gerildi ve ok yerinden fırladı artık. Şiirdeki ciddiyet krallığını yıktım. Geçmiş olsun.