MEMORABİ KANUNLARI

Polemik konusunda iyiyim. Açık söyleyeyim şimdiye kadar beni zorlayan bile olmadı. Dünya kadar polemikten yara almadan çıktım. Fakat, beni etkilemeyen bu polemikler, etrafımdakileri çok sıkıyor. Benimle polemiğe girenler, benden alamadıkları hınçlarını etrafımdakilerden alıyorlar ve bitmiyor bir türlü. Yazdığım bir şeyden ötürü birinin üzüldüğünü duysam, ben de üzülüyorum. Fakat genellikle arsızları yazdığım için bu pek sık olmuyor. Suratına tükürsen Yarabbi Şükür diyecek bu adamlarla uğraşmak beni yormadı ama etrafımdakileri yordu ve sıktı artık. Yeter yahu Memo bizi eğlendirirsin diye geldik, içimizi kararttın. Yeter şu kılıcını evde bırak artık, kını yok diye üstüne atlayan atlayana, anla işte meraklısı çok, sen belki bıkmadın ama biz bıktık artık diye serzenişte bulundular. Da baddest'ı bir kasabaya benzetirsek, ben bu kasabanın şerifiyim ve buranın sakinlerinin huzurundan sorumluyum. O yüzden bir takım kararlar aldım. Memorabi kanunları adını verdiğim bu kanunlar, yeni bir dönemi başlatıyor. Başlatmayı ve bitirmeyi severim.

1) bizimle uğraşmayın. Tamam, siz süpersiniz, bütün hata bizde. Tamam, Dünyanın en iyi şairleri sizsiniz. biz Jüpiter şairleriyiz zaten dünyayla alakamız yok, bizimle yarışa girmeniz için bir sebep yok ortada. Farklı kulvarlardayız. Sen kelcim. Müthişsin. Bak kitabını yky'den çıkartmayı başardın, hala ezikçe davranışlar sergilemene gerek yok. Her şey iyi gidiyor lan işte, bütün istediklerin oldu daha ne istiyorsun. Sen oraletçi, kralsın. Hevesi bitirdin, daha ne yapacaksın, bundan sonra başka hiç bir şey yapmana gerek yok, bu yeter sana. "Hevesi bitiren adam" bundan büyük ünvan mı olur. Ne güzel işte, müthiş bir başarın var, hafızan da harika, hamiliği reddettin, tadını çıkar bunların boş işlerle uğraşma. Hepsi sizin olsun, biz jüpiter'deyiz, gezegenlerimiz farklı kendi gezegeninizdekilerle uğraşın. Onlarla tatlı bir rekabet sergileyin. Bundan sonra bir şey yazsanız da okumama ve cevaplamama kararı alıyorum.

2) da baddest bir proje dergisidir. Amacım bu projeyi daha da ileri götürmek. Bugüne kadar bir sürü gereksiz kişiyi, dergimde anarak şımarttım boş yere. Her ne kadar böyle şeyler çok ilgi çekse ve okunsa da, da baddest'ın amacına hizmet etmedikleri ortada. Bundan vazgeçiyorum, kendi kendinize takılın.1500 tane ilgi alanım var, bambaşka şeyler yazacağım artık.

3) şiir noteri ben olduğum halde, bir sürü ipsizin görüşlerine önem verme hatasına düştüm, aptalca eleştirileriniz yok hükmündedir. Yazmayın demiyorum, hobi olarak yazın, bunların jüpiter'de yankı bulmayacağını bildiriyorum.

4) da baddest tanrı vergisi. Bundan adım gibi eminim. tanrının verdiğini şeytanlara kurban etmeyeceğim. Zaten benim hakkımda bir sürü fikriniz var. Ne kitap okuyorum, ne şiir. Nasıl yazabildiğim en büyük muamma. Tamam, böyle düşünmenizde hiç bir sakınca yok.  varsın ben hiç bir şey bilmiyor olayım. da baddest'ı size zorla okutan yok. Hiç bir şey bilmeyen birinin dergisini takip etmek zorunda değilsiniz. Kendi işinize bakın. sis perdeleri kaldırın falan. İyi ve güzel hakikate bel bağlamışlardan olun.

5) biz böyle mutluyuz. Kendimizle barışığız, neysek oyuz, bir birimizi değiştiremeyeceğimize ve yok edemeyeceğimize göre, anlamsız savaşların gereği yok. İstediğiniz ne varsa sizin olsun. Jüpiter halkını boş verin. Şiire hiç bir katkısı olmadığını mı düşünüyorsunuz yaptığımız işlerin, o zaman birer mükemmel şairler olarak, şiire katkısı olmayan bizlerle uğraşmanız için bir sebep yok demektir. Katkısı olanlara bakın ya da inanılmaz katkılarınıza devam edin. Sizi destekliyorum.

6) madem herkes aynı şeyleri düşünmeye devam ediyor. Bunu değiştirmeye çalışmanın da bir anlamı yok. Varsın herkes birbiri hakkında nasıl isterse öyle düşünsün. Kendimizi anlatmak gibi çocukça işleri bıraktım ben de artık. Da baddest az sayıdaki sakini, resmi sanatçısı Nesrin sipahisi, yaşayan efsaneleri ve yakışıklı kralıyla uçmaya devam edecek.


7) defol!